گیلان
جستجو:
 
علاقه به مقام و ثروت سبب رشد نفاق در قلب خواهد شد ، همان طور كه آب باران سبب رشد گیاهان می باشد. پیامبر اعظمEnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
دیدار مدیرکل دیوان محاسبات استان با نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت
1399/04/31
محمدرضا کردلو مدیرکل دیوان محاسبات استان گیلان با نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهر رشت دیدار کرد. در این دیدار، آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به سابقه خوب این نهاد اظهار کرد: دیوان محاسبات محاسبه گر تمام سازمان‌ها و دستگاه ها در عرصه هزینه کرد می باشد و این نوع نظارت موجب جلوگیری از آسیب‌های اقتصادی می‌شود.
امام جمعه رشت با تاکید بر بکارگیری مشاوران خبره در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، گفت: مشاور خوب انسان را به موفقیت می‌رساند. ایشان دیوان محاسبات را امین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی دانست و افزود: یکی از آثار تخریبی و ریزش‌ها کم کاری دستگاه‌های نظارتی است و اگر نظارت‌ها دقیق انجام شود، تا این حد ویرانگری نخواهیم داشت.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه سازمان ها، نهاد‌ها و همه کسانی که اموال عمومی را به عهده دارند باید بدانند دیوان محاسبات مچگیر نیست و کمک کننده است، تصریح کرد: سازمان‌های جامعه هدف دیوان محاسبات باید بدانند این نهاد کمک کننده آن‌ها در اجرای امور است با اینکه نسبت به دستگاه‌ها باید دلسوزانه و طبق قانون عمل کند.
در ادامه این دیدار، مدیرکل دیوان محاسبات استان رویکرد دیوان محاسبات را پیشگیری، آموزش، مقابله با فساد و حذف تخلف در دستگاه‌ها بیان کرد و افزود: تاکنون دیوان محاسبات در مسیر خود عملکرد موفقی داشته و همچنان با رویکرد پیشگیرانه در خدمت دستگاه‌های اجرایی است.
مدیرکل دیوان محاسبات گیلان از حسابرسی 140 دستگاه اجرایی در استان گیلان خبر داد و افزود: تاکنون 500 تاییدیه اجرایی برای دستگاه‌ها صادر شده است. همچنین حدود 100 گزارش از سوی این اداره کل تهیه شده و تهیه گزارش‌های 4 ماهه و 8 ماهه را در دستور کار داریم .
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۹ جمعه ۲ آبان
ورود به ایمیل اختصاصی
ورود اعضا
نظرسنجی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/